Półkolonie „Na tropie zagadki”

7_Easy-Resize.comMy za szkołą tęskniliśmy zanim się rozpoczęła. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jarantowicach oraz Szkoły Podstawowej w Zieleniu od 23 sierpnia do 27 sierpnia aktywnie uczestniczyli w półkoloniach zorganizowanych na terenie szkół. Zostały one zaplanowane i przeprowadzone w ramach programu English Teaching wspierającego promocję nauki języka angielskiego na terenie całego kraju oraz poprawy poziomu jego nauczania wśród dzieci z terenów małych miast i wsi.

Półkolonie “Na tropie zagadki” miały przede wszystkim na celu zapewnienie atrakcyjnego, letniego wypoczynku dla uczniów naszych szkół przy jednoczesnym promowaniu języka angielskiego i zmniejszeniu bariery językowej uczestników.

Podczas tych pięciu dni uczniowie świetnie się bawili rozwiązując zagadki w Escape Roomie, grając w trimino, story cubes oraz what’s up. Grali również w memo, domino z kodami QR oraz w grę Travel with English, dzięki której przypomnieli sobie w jaki sposób można rozmawiać po angielsku w różnych sytuacjach życia codziennego. Dużą atrakcją dla uczestników były zajęcia z OZOBOTAMI oraz PHOTONAMI. Ozoboty, to małe robociki, którym należy zakodować drogę za pomocą kolorów. Uczniowie kodowali karty pracy, jednocześnie przypominając sobie słownictwo i podstawowe zwroty z języka angielskiego oraz rozwijali umiejętności kodowania. Drugimi robotami, z którymi miała możliwość pracować młodzież, są Photony – małe roboty pomagające w nauce programowania.

Odbywały się również warsztaty kulinarne w języku angielskim. Młodzież miała okazję przygotować nie tylko kanapki w języku angielskim, ale również prawdziwe amerykańskie pancakes oraz pizzę. Wszystko smakowało wyśmienicie.

6_Easy-Resize.comOprócz gier związanych z językiem angielskim i zajęć z robotyki, nasi uczestnicy mieli też okazję wyjazdu na wycieczkę do Osady Milewita w Mileszewach. jest to rekonstrukcja wczesnośredniowiecznej osady, w której uczniowie wzięli udział w warsztatach garncarskich (podczas których tworzyli własne naczynia) i strzeleckich (podczas których uczyli się strzelać z łuku). Młodzież nauczyła się również w jaki sposób robić średniowieczne lalki – motanki oraz wiele ciekawych informacji na temat uzbrojenia i walki mieczem.

SPL_0265_Easy-Resize.com SPL_0354_Easy-Resize.com 1630069542807_Easy-Resize.com (1) 1630069542702_Easy-Resize.com (1) 1630069542653_Easy-Resize.com (1)