Wisienka na torcie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Pełną parą idą przygotowania do wystawienia musicalu”Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”,  w ramach projektu ” Wisienka na torcie” realizowanego przez nasze stowarzyszenie dla uczniów Zespołu Szkół w Zieleniu. Uczniowie wspólnie z nauczycielami i członkami stowarzyszenia od 10 miesięcy przygotowują przedstawienie: projektują stroje, przygotowują scenografię, programują światła, tworzą choreografię i grają. Wykonawcy poznali już całe libretto i systematycznie podnoszą swoje umiejętności wokalne. Stworzona została już koncepcja scenografii i zakupiono większość materiałów  – uzyskaliśmy je głównie dzięki przychylności i wsparciu zaprzyjaźnionych przedsiębiorstw i lokalnej Gminy. Mamy zakupione nagłośnienie, w tym mikrofony bezprzewodowe dla wszystkich solistów oraz mikrofony do nagłośnienia chóru. Został zakupiony sprzęt foto-video, którym młodzież zaczęła dokumentować poszczególne fazy przygotowania.

ZOE_0470W ostatnim tygodniu realizowaliśmy  warsztaty wokalno – teatralne, podczas których tworzona była również choreografia oraz projektowane  i tworzone kostiumy. Dzieci poznawały tajniki makijażu scenicznego, przymierzały stroje, brały udział w warsztatach decuopage, podchodach, turnieju gier planszowych, zajęciach sportowych i oglądały filmy z nagrywanych prób. W czwartek uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do Torunia na “9 Bella Skyway Festiwal”. Była to okazja do obejrzenia toruńskiej starówki w pięknej iluminacji świetlnej.Najbardziej wszystkim podobała się ulica Szeroka, na której stanął wielki portal i tunel z tysięcy światełek, migoczących w rytm muzyki.

festiwal światła (3)Młodzież wraz z wolontariuszami pracuje nad przygotowaniem oświetlenia spektaklu. Dzięki dotacji Fundacji PKO Banku Polskiego w kwocie 6.000 zł zostały zakupione profesjonalne światła oraz materiały scenograficzne i kostiumy dla młodych artystów.  PKO FND OCH-01Uczniowie poznają profesjonalną technologię DMX, zasady łączenia i konfiguracji sprzętu, planują i projektują oświetlenie poszczególnych scen, co rozwija  ich wyobraźnię i podnosi kompetencje.  Podczas Gminnych Dożynek w Zieleniu 26 sierpnia 2017 roku  uczniowie zapromowali przedstawienie wystawiając 10 minutowy Megamix.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA