Na tropie zagadki

1611170841676_Easy-Resize.comOd września 2020 roku w szkołach podstawowych w Jarantowicach i Zieleniu nasze Stowarzyszenie we współpracy z Fundacją NIDA realizuje projekt w ramach programu English Teaching „I have no clue”. Projekt został skoncentrowany wokół zagadek związanych Harry’m Potter’em w formie gier terenowych,  Escape Roomów i  filmików. Jego celem jest zdobycie wiedzy i umiejętności uczniów w sposób kreatywny, zwiększenie umiejętności komunikacyjnych i pokonanie nieśmiałości związanej z mówieniem w języku angielskim.

1611170841612_Easy-Resize.com 1611170841747_Easy-Resize.com

W każdej szkole w projekcie bierze ośmioro uczniów, którzy systematycznie rozwiązują zagadki i Escape Roomy. Wszystkie są związane z tematyką książek oraz filmów z cyklu książek o Harrym Potterze. We wrześniu  i październiku uczniowie  rozwiązywali zagadki, które najpierw musieli znaleźć w ukrytych miejscach. Pracowali również z kodami QR, które zabrały ich do magicznego świata Harry’ego Potter’a poprzez książkę anglojęzyczną Harry Potter and the Philosopher’s Stone. Na zajęciach uczniowie słuchali ze zrozumieniem pierwszego rozdziału tej książki, który był czytany przez Daniela Radcliffe’a – odtwórcy Harry’ego Potter’a w filmach. 

Projekt realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.